Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

Merhabalar;

Tanışma Bölümü (ETARIM'a yeni gelenler! önce buraya uğramanızı tavsiye ederiz)
Cevapla
DeMeT1012
Yeni Üye
Mesajlar: 3
Kayıt: Cmt Ara 17, 2011 4:32 am

ben Demet BATU KAMBÖRE ; Uludağ Ünv. Ziraat Fak. Bitki Koruma bölümü (2006) mezunuyum.İzmir'deyim. Öncelikle bu forum için çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar öğretmenlikten proje uzmanlığına, kontrolörlükten yetiştiriciliğe kadar pek çok işte görev aldım.Dilerim burası sayesinde birbirimize bilgi birikimi açısından yarar sağlarız.Memnun oldum...


Kullanıcı avatarı
tarimsal
Kıdemli Üye
Mesajlar: 687
Kayıt: Prş Mar 31, 2011 6:16 am
İletişim:

Aramıza Hoşgeldiniz... Sizlerinde değerli paylaşımları ile bir çok kişiye yardımcı olabileceğiz...


Kullanıcı avatarı
tarimsal
Kıdemli Üye
Mesajlar: 687
Kayıt: Prş Mar 31, 2011 6:16 am
İletişim:

Demet hanım aramıza holgeldiniz. Bilgi ve tecrübelerinizin bizlere yararlı olacağını düşünüyorum.

Bu sitenin diğer bir çok siteden farklı olmasını istiyoruz. Ortalama 300 üzerinde (blog siteleri hariç) tarımsal site mevcut. Her biri birbiri ile yarışıyor adeta. Bizler bu işi 2006 yılından bu yana yapmaktayız. Faket malumunuz gereken önemin verilmeyişi, insanların sadece alacaklarını almaları ve elini hiçbirşeye dokundurmamaları site üzerinde sadece bizlerin paylaşım yapmasına neden olmakta. Sosyal paylaşım siteleri üzerinden yaptığımız 'Editör' aranmaktadır duyurularında insanlardan gelen cevaplar; ben daha 3. sınıf öğrencisiyin, ben ziraat mühendisi değilim teknikerim gibi... Bizler kişilerin forum sayfamızda yazmaları için iş tecrübesi ya da başka şeyler aramıyoruz. Ziraat mühendisi, teknikeri, veteriner ya da diğer dallardan mezun olmayı geçin hiç okumamış dahi olabilirsiniz. Bizim sadece bilgiye değil tecrübeyede ihtiyacımız var. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum çekirdekten yetişen bir çiftçi meyvecilik konusunda benden daha bilgili olabilir, bu durumdan da hiç gocunmuyorum.

Facebook üzerinden gelen mesajlara elimizden geldiğince cevap veriyoruz. Elbette bizimde bilmediklerimiz alnımız dışında olan konular var. Ama şu tür mesajlar neredeyse bana facebook u kapattıracak cinsten; " admin bana meyvecilikte budama ile ilgili sunum lazım yardımcı olur musun? ". Bu soruya buyrun sizler cevap verin. Hiç birşey araştırmadan elini bile sürmeden hazır sunum istiyor.

Başını ağrıttığım için özür dilerim bu yazdıklarım sana değil elbette, genel bir haykırış...

Binlerce boş üyedense 3-5 işini bilerek ve severek yapan üye bizim için yeterlidir.


DeMeT1012
Yeni Üye
Mesajlar: 3
Kayıt: Cmt Ara 17, 2011 4:32 am

Söylediklerinize tamamen katılıyorum. Hazıra konmak herkesin kolayına gelir ve bunu isterler, araştırıcılıkla uğraşanların sayısı azdır. Ayrıca bilgiden çok deneyim ön plandadır (özellikle bizim sektörümüzde). Burası sayesinde insanlara sadece bilgi vermekle kalmayıp,bir şekilde yöntemini bularak, onları araştırıcılığa da yöneltebileceğimizi düşünüyorum. Sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım,eminim benim de bir çok kazancım olacak,çok teşekkürler...


Cevapla

“Tanışmak istiyorum !” sayfasına dön