Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

2019 Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Tarihi ve Yeri

Site Hakkında Duyurulara ve Haberlere Bu Bölümden Ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
tarimsal
Kıdemli Üye
Mesajlar: 692
Kayıt: Prş Mar 31, 2011 6:16 am
İletişim:

​Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı 27 Nisan 2019 tarihinde Ankara' da yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 1-13 Mart 2019 (Adayın, 80 TL sınav ücretini Halkbankası'nın herhangi bir şubesinden havale ücreti ödemeksizin Kurumsal Tahsilat hesabına, sınavın adı verilerek (Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı) elden yatıracaklardır. . EFT, havale, ATM aracılığı ve internet bankacılığı ile yatırılan sınav ücretleri dikkate alınmayacaktır. Adayın, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları kapsamında ki başvuru evrakları ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Bakanlık Merkez Teşkilatı çalışanlarının başvurularının Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğüne şahsen yapmaları. )

Sınav Giriş Belgeleri: 22-27 Nisan 2019 Adayların Sınava Giriş Belgelerini, http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile almaları.

Sınav Tarihi: 27 Nisan 2019
Sınav Giriş Ücreti: 80 TL
Sınav Saati ve Süresi: 10:00 ve 120 dakika
Sınav Soru Sayısı:100
Geçme Notu: 70
Sonuç Açıklanma Tarihi: 28 Mayıs 2019

Başvuru Belgeleri:

Sınava katılmak isteyen kişilerden istenecek belgeler;

a) Sınava müracaat için Başkanlıkça hazırlanan matbu başvuru formu, Şuradan; https://www.tarimorman.gov.tr/EYYDB/Belgeler/TDYH/sinav_uygulama_esaslari.pdf ulaşabilirsiniz. Sayfa 14'ten itibaren... Ek1: Merkez birimlerinde çalışan personel için düzenlenecektir. Ek2: Kamuda çalışan personel için düzenlenecektir. Ek3: Kamu dışında çalışan kişiler için düzenlenecektir.)

b) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

c) Sınav katılım ücret dekontu,

ç) Öğrenim durumunu gösteren belge. Tarımla ilgili lisans mezunları için lisans diploması esas alınır. Ancak tarımla ilgili lisans mezunu olup tarımla ilgili farklı bir bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlayan başvuru sahiplerinden lisansüstü bölümde sertifika talep etmeleri halinde lisans diploması ile birlikte lisansüstü öğrenim durumlarını gösterir belge esas alınır. Öğrenim durumunu gösteren belgede sadece program ismi yazıyorsa bu kişilerden ayrıca transkript istenir.

d) Dört adet vesikalık fotoğraf,

e) Uzman tarım yayımcısı sertifikası almak için en az üç yıl süre ile kamuda, tarımsal yayım hizmetlerinde çalıştığını gösteren İl Müdürü / çalıştığı birimin en üst amiri onaylı belge,

f) Uzman tarım danışmanı sertifikası almak için başvuranların en az üç yıl süreyle sivil toplum örgütlerinde veya özel sektörde tarımsal danışmanlık hizmetlerinde çalıştıklarını gösteren belge, iş sözleşmesi ile ilgili döneme ait Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerini gösteren belge,

g) Bakanlık merkez / taşra teşkilatlarında en az üç yıl süre ile tarımsal yayım hizmetinde çalışmış olup emekli veya istifa etmiş olanlardan, Uzman Tarım Danışmanı Sertifikası almak için İl Müdürü / çalıştığı birimin en üst amiri onaylı belge,

ğ) İlk defa sertifika düzenlenecek kişiler için; mezun olduğu fakültenin başka bir bölümünden sertifika almak isteyen adaylardan bu bölümde beş yıl süre ile çalıştıklarını gösteren belge; kamuda İl Müdürlüğü / çalıştığı birimin en üst amiri onaylı belge, kamu dışında ise çalıştığı kurum / kuruluş onaylı belge, iş sözleşmesi ve ilgili döneme ait Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerini gösteren belge,

h) Sınav başvuru evrakları, asılları görülmek sureti ile Bakanlık merkez ve taşra birimleri tarafından onaylanır.

ı) Sınava başvuru sırasında deprem, yangın doğal afet vb. olağandışı durumların vuku bulması halinde matbu başvuru formu hariç diğer evraklar İl Müdürlüğünce sınavdan sonra talep edilebilir.

Kitap Talep

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Kitabı en son 2013 başlarında güncellendi. Yeni kitap hakkında bilgiyi aşağıda verdiğimiz iletişim adreslerden alabilirsiniz. Kitap siparişi vermeden önce bilgi almanız yararınıza olacaktır.
UTEM'in bilgi notu: Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Kitabı Talep Eden Adaylar Kitap Ücretini Yatırdıktan Sonra Formda Yer Alan Bilgileri Eksiksiz Doldurarak Online Göndermeleri Durumunda Kitapları Vermiş Oldukları Adreslerine Kargo Edilecektir.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Hakkında bilgi almak için;

Adres: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü Gayret Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı 3.Km No:36 06170 Yenimahalle / ANKARA
E-posta : ankara.utem@gthb.gov.tr
Telefon : +90 (312) 315 61 04
Belgegeçer : +90 (312) 343 30 77

Kuruma gitmek isterseniz ulaşım bilgileri:

Havaalanından Ulaşım: Havaalanından toplu ulaşım araçları ile AŞTİ'ye geldikten sonra Ankaray ve Metro kullanmak suretiyle İvedik Metro Durağından Eğitim Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Raylı Sistem ve AŞTİ'DEN İle Ulaşım: AŞTİ Ankaray ile Kızılay durağından Metroya transit geçiş yaparak, İvedik metro durağından Eğitim Merkezimize ulaşabilirsiniz. Detaylı görünüm için haritayı inceleyin.

Toplu Taşıma Araçları İle Ulaşım:Kızılay veya Sıhhiye otobüs duraklarından İstanbul Yolu güzergahını kullanan tüm toplu taşıma araçları ile Eğitim Merkezimize ulaşılabilir.


Cevapla

“Duyurular” sayfasına dön