Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

500 kişiye kamuda iş fırsatı

Cevapla
Kullanıcı avatarı
tarimsal
Kıdemli Üye
Mesajlar: 691
Kayıt: Prş Mar 31, 2011 6:16 am
İletişim:

500 kişiye kamuda iş fırsatı

Resim Çeşitli kamu kuruluşlarına iç denetçi ve uzman yardımcılarının da bulunduğu 500 personel alınacak.

Yeni getirilen düzenleme ile kamu kadrolarında görev yapan personelin sınıf ve dereceleri kamu kurumlarına tahsis edilecek.

Bu kapsamda genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerine 225 kadrolu personel tahsis edilecek. Özel bütçeli idarelerden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve üniversitelere 178 kadrolu personel tahsis edilecek. Özel bütçeli diğer idarelere de 72 ve sosyal güvenlik kurumlarına ise 5 kadrolu personel tahsis edilecek.
Bunun yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığına, 20 uzman yardımcısı alınacak.

Sosyoloji, hukuk, mühendislik, istatistik, matematik, iletişim, siyasal bilgiler, iktisat ve idari bilimler bölümlerinden mezun adaylardan, 2011 ve 2012 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda ilgili puan türünden en az 70 puan almış olma şartı aranacak.

Adaylar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 'www.csgb.gov.tr' adresinden veya AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı 'www.ikg.gov.tr' adresinden indirecekleri iş talep formuyla 31 Mayıs'a kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığına elden ya da postayla başvuracak.


Yazılı sınav, 16 Haziran'da yapılacak. Bu sınavda başarılı olanlar daha sonra sözlü sınava alınacak.


Cevapla

“Memur İlanları” sayfasına dön