Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

En Pahalı 10 Hayvan

Hayvanlar aleminin diğer canlıları hakkında bilgi edinin...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
tarimsal
Kıdemli Üye
Mesajlar: 691
Kayıt: Prş Mar 31, 2011 6:16 am
İletişim:

En Pahalı 10 Hayvan

Hepimiz hayvanları seviyoruz değil mi? Ama bazı insanlar “bazı “hayvanlara milyon dolarlar vermeye hazırlar. Klonlanan bir köpekten , 1 milyon $ değerinde bir ineğe kadar, dünya’nın “En Pahalı Hayvanları” listemizde!

10- Tukan

Resim
Fiyatı : 5000$-10.000$


Tukan kuşu Güney Meksika, Güney Amerika ve Karayipler’de yaşarlar. O kadar büyük ama bir o kadar da güzel gagaları vardır. O kadar büyük bir gagayla nasıl dengede durabildiği konusu ise oldukça şaşırtıcıdır. Tukanlar isimlerini kendi çığlıklarından almışlardır, çıkardıkları ses kulağa “Tukano” gibi geldiğinden , onlara Tukan ismi verilmiştir. Tukan kuşlarının tam 37 türü bulunur ve bunlardan en uzun türlüsü olanın boyu yaklaşık 57-58 cm’dir. Tukanlar çok kolay evcilleştirilebilir ve eğlenceli hayvanlardır.

9- De Brazza Maymunu

Resim
Fiyatı: 7000$-10.000$


Bu maymun türü ismini Fransız kaşif Pierre Savorgnan de Brazza’dan almıştır. Bu maymunlar Orta Afrika’da yaşarlar. Korktuklarında çok yüksek sesler çıkarırlar hatta çığlıkları ün salmıştır . Sulak ve ıslak yerlerde saklanmayı sevdiği için yerel halk ona “bataklık maymunu” adını vermiştir. Küçük gruplar halinde yaşamayı severler, aralarındaki en güçlü olan erkek, ailenin diğer üyelerini korumakla yükümlüdür.

8-Sümbül Amerikan Papağanı

Resim
Fiyatı: 14.000$


Sümbül Amerikan Papağanı, Orta Amerika ve Güney Amerika’da yaşar. 100-106 cmlik boyu ve 1-1,5 kglık ağırlığıyla dünya’nın en büyük papağanıdır. Rengi genellikle kobalt mavidir, göz çevresi altın sarısıdır. Öyle güçlü gagaları vardır ki demir kafesleri bile sökebilirler. Ayrıca oldukça pahallı olduklarından yasadışı ticareti yapılmaktadır.

7-Palmiye Kakadu

Resim
Fiyatı: 16.000$


Bu papağan türü ilk kez 1877 yılında Alman Doğabilimci Gmelin tarafından bulundu. Palmiye Kakadu, kakadu cinsi kuşların en irisidir. Boyları 75cm’ye kadar ulaşır. O kadar ilginç kuşlardır ki kırmızı olan tüysüz yüzü, kızdığında maviye dönüşür . Çok gürültücü olan bu papağanlar çok uzun yıllar yaşarlar.

6- Makaslı Böcek

Resim
Fiyatı:89.000 $


Çekirgeye benzeyen uzun ayaklı bir böcektir. Çok az bulunan bir böcek olduğundan daha önce Japon bir üretici 89.000$’a bu böceği satın almıştır.

5-Beyaz Aslan Yavrusu

Resim
Fiyatı: 138.000$


Beyaz Aslanlar sadece Güney Afrika’da bulunan Timbavati bölgesinde görülüyor. Dünya’da sadece 300 tane beyaz aslan bulunuyor. Masmavi gözleri, beyaz yelesi ve beyaz tüyleriyle dünya’da görebileceğiniz en güzel canlılardan biri. Yavrusu için biçilen değere gelince: 138.000$

4-Lancelot

Resim
Fiyatı:155.000$


Lancelot köpeğin ismi. Lancelot’u bu kadar değerli yapan şey onun cinsi değil,o sadece “Lancelot” olduğu için değerli. Amerika’da yaşayan Nina ve Ed Otto çifti, 155.000$ karşılığında 10 yıl önce ölen köpeklerini klonlattı. Köpekleri ölünce , onun DNA’sını dondurtan çift bu şekilde köpeklerine ilginç bir şekilde tekrar kavuşmuş oldular.

3-Tibetli Mastiff

Resim
Fiyatı: 582.000$


Antik Çağlardan beri yaşayan bu köpekleri Marco Polo şu sözleriyle anlatmıştır: “Bir eşek kadar yüksek ve sesi bir aslanınki kadar güçlü!”. Tibetli Mastiff köpekleri 90-110 kg ağırlığında , boyları ise 70-80 cm ‘dir. Tibet’te yaşayan Mastiffler vahşi ve saldırgandırlar ancak İngilizlerin yetiştirdiği Mastiff Köpekleri itaatkar ve kolay eğitilebilenlerdendir. Ortalama 10-12 yıl yaşayan bu köpeklere güvenli muhafız köpekleri diyebiliriz. Sürülerini korumak için kaplanları öldüren bu köpeklere 582.000$ ödül biçilmiştir. Bu şekilde de Dünya’nın en pahalı 3. hayvanı olma şerefine erişmişlerdir.

2-Missy

Resim
Fiyatı: 1,200,000$

Missy 3 yaşında Holstein cinsi bir inektir. Missy şuana kadar satılan en pahalı inek ünvanına sahiptir. Peki Missy’i bu kadar özel kılan şey nedir? Missy 2009 yılında düzenlenen Ulusal Batı Kış Show’unda en yetenekli inek seçilmişti, iyi eğitim almış olması ve yapılan showlara kolaylıkla uyum sağlaması onu Canada’da 1.2 milyon $’a alıcı bulmasını sağladı.

1-Green Monkey ( Yeşil Maymun)

Resim
Fiyatı: 16.000.000 $

“Green Monkey” dünya’nın en pahalı atı. Resimde gördüğünüz at Jokey Demi O’Byrne tarafından daha 2 yaşındayken 16.000.000 $’a satın alınmıştı. Ondan beklentiler büyüktü, ama Green Monkey ondan beklenileni gerçekleştiremedi. Hiç yarış kazanamayan “Green Monkey” 2008 yılında yarışlardan alınarak , emekli edildi.


Cevapla

“Diğer Canlılar” sayfasına dön