Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

Hayvancılıkta Kullanılan Organik Yem Katkı Maddesi Zeolit

Organik Hayvancılık Nedir ve Nasıl Yapılır
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sunguroglu_1
Acemi Üye
Mesajlar: 17
Kayıt: Sal Eki 25, 2011 8:09 pm

Naturals tarım

%100 Doğal-Mineral Organik Yem Katkı Maddesi

Tarım Sektörünün ihtiyaç duyduğu 'Organik' kökenli, Bitki ve Toprak Verimliliğinin arttırılması için gerekli ürünlerin tedarik edilerek pazarlanması faaliyetlerini gerçekleştirmekteyiz

Neden Clınodor-Nud

Çünkü; Yapılan araştırmalar Clınodor-nud kullanımı ile hazmın kolaylaştırıldığı ve yemdeki besleyici maddelerin Clınodor_Nud tarafından absorblanmasıyla daha etkin bir tüketimin sağlandığını göstermiştir.

Çünkü; Clınodor-Nud sayesinde işkembedeki mikroorganizmalar, devamlı ve daha kontrollübir biçimde protein oluşturmaktadır.

Çünkü; hayvanların yemlerine Clınodor-Nud katıldığında hayvanların iştahının açıldığı daha hızlı büyüdükleri ve ishal vakalarının azaldığı belirlenmiştir.

Çünkü; CLINODOR-NUD ‘lu yem ile beslenen hayvanların CLINODOR-NUD ‘suz yem ile beslenenlere oranla %15-25 daha fazla kilo aldıkları belirlenmiştir.

Çünkü; CLINODOR-NUD ‘un alkalnitesinden, tamponlama kapasitesinden ve bakır, kurşun, kadminyum gibi bazı ağır metalleri absorblaması nedeniyle antibiyotik etkisi sağladığı kanıtlanmıştır.

Çünkü; CLINODOR-NUD hayvan yetiştirmede üreticiyi hedefe ulaştıran en ekonomik ve de en sağlıklı yem katkı maddesidir.

Çünkü; hayvanların beslendikleri yemlere CLINODOR-NUD katıldığında hayvan dışkısının daha az sulu olduğuve böylece hayvan altlığının daha kuru ve ömrünün daha uzun olduğu ispatlanmıştır.

Çünkü; CLINODOR-NUD ÖNÜMÜZDEKİ YILLARA DAMGASINI VURACAK YEPYENİ VE EKONOMİK BİR ÜRÜNDÜR.

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanlarda

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların geviş getirme salgılarındaki toksik etkli yüksek konsantrasyondaki amonyak iyonlarını düşürmek amacıyla bu hayvanların diyetlerine protein olmayan ancak azot içeren biüre ve üre gibi maddelerle beraber hayvanların çiğnediği gıdalara CLINODOR-NUD ilave edilmesi sonucunda azot içeren bileşiklerin sindirimi sırasında oluşan amonyak derhal KLINOPTİLOLİT etkili maddesi CLINODOR-NUD tarafından tutulmakta ve daha sonra kontrollü olarak salınımı sağlanmaktadır.

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanlarda Özellikler

- Yemden yararlanma oranında artış, Ağırlık başına daha az yem kullanımı
- Günlük daha fazla canlı ağırlık artışı
- İshal, Enterit gibi sindirim sistemi hastalıklarının yanı sıra, genç hayvanlarda zatüre gibi solunum sistemi hastalıklarında azalma
- Yeni doğmuş ve genç hayvanlarda hızlı büyüme

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanlar İçin Özellikler

- Daha az yağlı et oluşumu ve beraberinde et kalitesinde artış
- Süt ve sütteki yağ oranında artış
- Et veriminde artış
- Hayvan dışkısının fermantasyon süresinin kısaltılması ve böylece hayvan gübresinin daha kullanabilir hale gelmesi

Brolier ve Yumurta Tavukçuluğunda

Klinoploit etkili maddesi içeren CLINODOR-NUD ‘un yüksek asit ve amonyak tutma özelliği vardır. Özellikle yumurta tavuğunda; yumurta rahimden geçerken kanda ve bezelerde asit yükselmesi meydana gelir. Hayvan bu asitten solunumu hızlandırarak karbondioksit atılıyla kurtulmaya çalışır ki bu da hayvanda stres oluşturur. Klinoptilolit içerikli CLINODOR-NUD yüksek asit tutma özelliği nedeniyle hayvanda stres oluşmasını engeller.

Kanatlı Hayvanlar İçin Özellikleri

- Yemden yararlanma oranında artış
- Broiler de günlük daha az canlı ağırlık artışı
- Yumurtlama miktarında %3-7 oranında artış
- Daha az sulu ve daha az kokulu duşkı elde edilmesi
- Yeni doğan civcilerin büyüme hızında artış
- Yumurtakabuğu yapımında Ca dan faydalanmanın artması ve kabuk kalitesinin artması
- Yemdeki nem oranını dengeleyerek yemde mantar ve küf oluşumunun engellenmesi

Kullanım Şekli

- Büyükbaş, küçükbaş ve kanatlılarda ince yem ve pellet yemlere günlük tüketilen yem miktarının %2’si oranında karıştırılarak kullanımı tavsiye edilir.
-CLINODOR-NUD kullanımı esnasında hayvanların su gereksinimi mutlaka karşılanmalıdır.
En son tarimsal tarafından Çrş Ara 14, 2011 8:51 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.


Cevapla

“Organik Tarımda Hayvansal Üretim” sayfasına dön