Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

Batman’da örnek kadın çiftçi

Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği hakkında herşey burada
Cevapla
sezerodbs
Yeni Üye
Mesajlar: 12
Kayıt: Sal Eki 17, 2017 12:25 am

Batman'da trafik kazası sonucu babasını kaybeden ve ailesinin geçimini sağlamak için okuma hayalinden vazgeçen genç kadın çiftçi Hülya Dizlek, hayatın zorluklarına boyun eğmedi,bir adım atarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “Örnek Çalışmalarla Farkındalık Yaratan Kadın Çiftçi” seçildi.

Resim

Batman Merkeze bağlı Güneşli Köyü Belikli mezrasında yaşayan 24 yaşındaki Hülya Dizlek, Bakanlık tarafından uygulanan Genç Çiftçi Projesi'nden faydalanmak için başvurup 30 bin lira değerinde 6 büyükbaş hayvan aldı. Annesinin verdiği destekle yetiştiricilik yapan Dizlek, hayvanların sütünden yaptığı peynir ve yoğurdu satarak geçimlerini sağlıyor.

Bakanlık tarafından 18 Ekimde düzenlenecek olan ve Türkiye'nin 16 ilinden 48 kadının katılacağı “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Programı” ödül törenine davet edilen Dizlek, “Örnek Çalışmalarla Farkındalık Yaratan Kadın Çiftçi” ödülünü alacak.

Dizlek, plaket ve ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın elinden alacak.


Kullanıcı avatarı
tarimsal
Kıdemli Üye
Mesajlar: 691
Kayıt: Prş Mar 31, 2011 6:16 am
İletişim:

Resim ilk başta duran arkadaş üniversiteden arkadaşım Mehmet, yaptığı her işi özveriyle yapar.


Cevapla

“Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği” sayfasına dön