Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

Reishi Mantarı Faydaları

Cevapla
aylatopcu
Yeni Üye
Mesajlar: 12
Kayıt: Cum Ara 13, 2013 11:21 pm

Resim

Reishi mantarı genel olarak baş ağrısı, kabızlık ve adet sorunları tedavilerinde kullanılan oldukça şifalı bir bitki kaynağımızdır. Reishi mantarı anti inflamatuar olarak da kullanılmaktadır. Kardiyovasküler etkisi sayesinde kan basıncını ve kolesterol seviyelerini düşürülmesine yardımcı olabilmektedir. Spesifik bağışıklık yanıtını uyarmak için bilinen alerji ve astım gibi hastalıkların ortadan kalmasını sağlar. Vücuda yayılmış zararlı virüslerin öldürülmesini sağlar ve anti tümör özelliği vardır.

Reishi mantarı insan sağlığını ve bağışıklılığını büyük ölçüde düzenler ve uyku düzeninin oluşmasına teşvik eder. Bu polisakaritler, bağışıklık uyarıcı özelliklerini en üst düzeyde içerdiğinden Reishi mantarı kırmızımsı portakal türünde en iyisidir. Yüksek oranlarda yararlı polisakkaritler ve ganodermic asitleri içerir. Çalışmalar sonucu özellikle hepatit ve bronşit tedavisinde, Reishi mantarı ile en iyi sonuçlar alınmaktadır. Aynı zamanda çeşitli bitkisel gıda takviyelerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Yan etkileri ise burun ve kanlı dışkı kanaması, ağız kuruluğu gibi olumsuzluklara neden olabilmektedir.


Cevapla

“Mantar Yetiştiriciliği” sayfasına dön