Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

2011 Anaç sığır Desteklemeleri

Tarımsal destekleme ve krediler bölümü...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
tarimsal
Kıdemli Üye
Mesajlar: 691
Kayıt: Prş Mar 31, 2011 6:16 am
İletişim:

ANAÇ SIĞIR DESTEKLEMESİ

Desteklemeden yararlanacak olanlar;

Kriterleri aşağıda belirlenen, 31/12/2011 tarihi itibariyle en az beş baş anaç sığıra sahip, örgütlü yetiştiriciler yılda bir kez olmak üzere hayvan başına desteklemeden yararlandırılır. Tarımsal amaçlı kooperatifler ve süt üreticileri birlikleri, tebliğde tanımlanan yetiştirici/üretici örgütlerinden birine tüzel kişilik olarak üye olması halinde tek işletme olarak kabul edilir.

1-Anaç sığır ve manda desteklemesinden faydalanacak yetiştiricilerin; sığırları, Türkvet ve E-Islah veri tabanına kayıtlı olmalıdır.

2) Anaç sığırlar kültür ırkı veya kültür ırkı melezi olmalıdır, işletmede bulunan anaç sığırların aynı ırktan olma şartı aranmaz.

3) Sığırlarda 15 aydan önce tohumlanan hayvanlar desteklemeden faydalanamaz

4) Desteklenecek mandalara, Tebliğin yayım tarihinden itibaren en az bir kez şap aşısı yaptırılmış ve Türkvet’e kaydedilmiş olmalıdır.

5) Anaç sığırlar Türkvet ve/veya E-Islah kayıt sistemlerinde, desteklemeye müracaat eden işletmede adına 1/10/2011 tarihinden önce kayıt edilmiş olmalıdır.

6) Anaç sığır desteklemesinde; işletmenin anaç sığır mevcudu Türkvet ve E-Islah, ırk ve doğum tarihi bilgileri e-ıslah kayıt sistemlerinden alınır.

7) Soykütüğü farkından faydalanacak üretici sığırlarını, E-Islah’ın soykütüğü bölümüne 1/10/2011 tarihinden önce kayıt ettirmiş olmalı ve 2011 yılında soykütüğünde ay olarak üyelik süresinin 2/3’ü kadar işletmesinde süt ölçümü yapmalı ve döl kontrolü çalışmaları ile ilgili talimatlara uyulmalıdır. Bu şartları sağlamayan ve talimatları uygulamayan üretici ile 1/10/2011 tarihinden sonra soykütüğüne üye olanlara, soykütüğü için verilen fark ödenmez. Soykütüğü faaliyetlerinin ve desteklemesinin yürütülmesinden Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği ve il birlikleri sorumlu olup, gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür.


Cevapla

“Desteklemeler, Kredi ve Hibeler” sayfasına dön