Üye olma ile ilgili problemler düzeltildi, foruma üye olabilirsiniz. *** Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (@tarimsal) ile iletişime geçebilir. *** Üyelik işleminden sonra üyelik aktivasyonu için, e-posta hesabınızda ki Spam/Gereksiz vb. klasörüne bakmayı unutmayın!

Aloe Vera Derideki Hücreleri Yeniliyor

Bitkilerle yapılan tedavi sadece vücuda bir destek amacı taşımaktadır. Bir tıp doktoruna teşhis koydurmadan burada verilen bilgiler ile, şikayetiniz ne olursa olsun kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız !
Cevapla
Kullanıcı avatarı
tarimsal
Kıdemli Üye
Mesajlar: 691
Kayıt: Prş Mar 31, 2011 6:16 am
İletişim:

Aloe Vera Derideki Hücreleri Yeniliyor

Resim 6000 yıl önce Mısır’da yaralar, yanıklar ve çizikleri tedavi etmek için kullanılan aloe vera, tam bir mucize bitki.

Aloe veranın jel yapısı serinlik hissi verir ve derideki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Özellikle yanıklara karşı etkisiyle bilindiğinden evinizde ufak bir aloe vera bitkisi yetiştirmeniz faydalı olabilir. Yaraları, küçük yanıkları, güneş yanıklarım ve böcek sokmalarını iyileştirir. Deri iltihapları ve egzama durumlarında rahatlama sağlar. Kuru ciltleri nemlendirip rahatlatır. Bitkinin yaprağından çıkan öz su dıştan sürülerek uygulanır.


Cevapla

“Hastalıklar ve Bitkisel Reçeteler” sayfasına dön