Tarıma Gönül Verenlerin Buluşma Noktası "Tarım Foruma" Hoşgeldiniz..

Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap Üye Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
500 kişiye kamuda iş fırsatı
#1
UIhBLrF2.jpg
Çeşitli kamu kuruluşlarına iç denetçi ve uzman yardımcılarının da bulunduğu 500 personel alınacak.

Yeni getirilen düzenleme ile kamu kadrolarında görev yapan personelin sınıf ve dereceleri kamu kurumlarına tahsis edilecek.

Bu kapsamda genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerine 225 kadrolu personel tahsis edilecek. Özel bütçeli idarelerden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve üniversitelere 178 kadrolu personel tahsis edilecek. Özel bütçeli diğer idarelere de 72 ve sosyal güvenlik kurumlarına ise 5 kadrolu personel tahsis edilecek.
Bunun yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığına, 20 uzman yardımcısı alınacak.

Sosyoloji, hukuk, mühendislik, istatistik, matematik, iletişim, siyasal bilgiler, iktisat ve idari bilimler bölümlerinden mezun adaylardan, 2011 ve 2012 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda ilgili puan türünden en az 70 puan almış olma şartı aranacak.

Adaylar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 'www.csgb.gov.tr' adresinden veya AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı 'www.ikg.gov.tr' adresinden indirecekleri iş talep formuyla 31 Mayıs'a kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığına elden ya da postayla başvuracak.


Yazılı sınav, 16 Haziran'da yapılacak. Bu sınavda başarılı olanlar daha sonra sözlü sınava alınacak.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi